Aktivity

V Ratibořkách se nudit rozhodně nebudete. Ale kdyby to náhodou nudou začalo zavánět, mrkněte na zásobu tipů, co dělat v areálu zámečku nebo v jeho okolí. Speciální sekci jsme věnovali tipům na letní koupačku

U nás

aneb co dělat v areálu zámečku


Pivko nebo malinovka

Říká se, že nejlépe chutná první doušek. U nás si  pivko natočíte sami z vašeho oblíbeného sudu, navíc na druhou pípu můžete narazit limču pro děti, aby vám váš půllitr tak nezáviděli. 

Experimenty v černé kuchyni

Golem je prastará černá kuchyně. Dá se v ní příjemně posedět u ohně,  kulinářsky experimentovat v peci, grilovat na roštu nad otevřeným ohněm  nebo si jen opéct špekáčky.  Nádobí, dřevo a vybavení je k dispozici.

Bojovka pro děti

Dobrodružnou cestu pro děti i dospělé je možné připravit prakticky v celém areálu i v okolí. Když prší je budova dostatečně velká a navíc plná zajímavých zákoutí. V případě pěkného počasí máte k dispozici téměř neomezené množství polních cest, remízků, lesíků a asfaltek k připravení fáborkované, šipkované, azimuťáků a  jiných cest s luštěním šifrovaných zpráv. 

Letní kino

Míst má naše letní kino  spoustu a ani  si je nemusíte rezervovat. Můžete si vzít  promítačku, počkat na setmění, rozložit spacáky na trávu a dát si třeba maraton vašich oblíbených filmů nebo uspořádat letní festival  s promítáním každý den.

Kapela

Prostor vinárny pojme i menší kapelku.  My máme vyzkoušenou třeba kapelu Triwoli.  Výhodou je, že členy kapely po koncertě či zábavě nikam nemusíte odvážet  a ubytovat je přímo na zámku.

Volejbálek, nohejbálek, přehazka, fotbálek nebo pingpong 

Zkušení volejbalisté si u nás mohou uspořádat turnaj, nevybití nohejbalisté na chvíli sundat síť dolů, všichni ostatní mohou propadnout přehazované, stolnímu fotbálku nebo ping pongu. Míče, míčky a pálky jsou na místě k dispozici.

Od nás

aneb kam vyrazit do okolí


Zajímavých míst v okolí je nepočítaně. Některé navštívíte jen  jednou, na jiné se rádi vracíte a stanou se každoroční atrakcí vašeho pobytu. V Ratibořkách najdete kapsář s tipy na výlety a tady můžete mrknout na naše oblíbená místa v okolí. 

Dub challenge  - 20 min / 1h  na kole

Kdo vyjede Mount Dub je opravdu zkušeným cyklistou, takto se to traduje mezi našimi dětmi. Na Mount Dub vyjedete na kole  za 11 minut, tlačení vám naopak může trvat i dobrou hodinu.  Doba výjezdu záleží na vaší výkonnosti a na povaze vašich dětí.  Během pobytu v Ratibořkách si můžete zlepšovat čas. Dole jste za 2 minuty a je to jízda.

Při plánování výletu možná oceníte mapu trasy na kole.

Ponořit pádlo do Lužnice - 1 a více dnů s přespávačkou v Ratibořkách

Vyjeďte si od nás na řeku Lužnici. Naplánujte si jednodenní i  vícedenní vodácký výlet. Když si dobře zorganizujete kyvadlovou autodopravu, přespávat  a sušit mokré plavky můžete stále u nás. Prohlédněte si  Tábor z lodi, nebo zvolte  delší putování přírodou jižních Čech.

Při plánování výletu možná oceníte odkazy na půjčovny.

Vlakem do Bechyně - 45 minut autem / 20 minut autem do Tábora + 1 hoďka vlakem do Bechyně

Celodenní výlet do Bechyně můžete pojmout různě. Vyrazit autem rovnou až na místo. Nebo dojet autem, nebo autobusem do Tábora a do Bechyně se svézt vlakem.  Když si zvolíte správné datum, můžete jet i  historickým vláčkem.  V lázeňském jihočeském městě vás ohromí  železobetonový obloukový most připomínající duhu, Bechyňský zámek i expozice keramiky.

Při plánování výletu možná oceníte:

Tour po zříceninách aneb na Kozí hrádekChoustník - 45 km na kole za necelé 4 hodiny

Cyklookruh doporučujeme spíše zdatným cyklistům, jednotlivě  zříceniny můžete vás ovšem zaujmou též,  i na 2 celodenní výlety. 

Vyjeďte se podívat na nejpamátnější hrad Táborska. Nejstarší zprávy o něm  pochází již z roku 1377. 

Při plánování výletu možná oceníte:

Zmrznout do Chýnovských jeskyní - 13 minut autem / na kole 9 km za 41 minut

Na tento výlet se nezapomeňte tepleji obléknout, protože teplota v jeskyních se pohybuje mezi 5-9˚C. 

Při plánování výletu možná oceníte:

Exotika u velbloudů - autem za 14 min / na kole za 46 min

Při plánování výletu možná oceníte mapu trasy na kole nebo autem.

Šelmberk na kole - 14,7 km za 1 hodinu

Při plánování výletu možná oceníte:

Letní koupačka

V okolí naleznete několik míst, kam se dojet v létě vykoupat.


Knížecí rybník - 15 minut autem / 50 minut na kole

Nedaleké přírodní koupání, rybník jako báseň,  ale nečekejte, že budete sami. U rybníku je vyhlášený kemp, výhodou je tedy možnost občerstvení.  Před kempem je pláž pro veřejnost. My jsme si to zde vloni užili i s paddleboardem. Pokud se neradi koupete, můžete zde rybařit.

Při plánování koupačky možná oceníte mapu trasy na kole nebo autem.

 

Koupaliště Chýnov - 10,2 km, 12 minut autem / 40 minut na kole

Nejbližší bazén, příjemně  chladný a dostatečný velký na plavání. Děti se vyřádí v brouzdališti. Na travnaté ploše rozložte deku, zahrajte si karty a dejte si nanuka. 

Při plánování koupačky možná oceníte mapu trasy na kole.

 

Sokolská plovárna plovárna Jordán - 12,5 km, 15 minut / 50 minut na kole

Nejstarší údolní přehradní nádrž v Evropě, která vznikla v roce, kdy Kolumbus objevil Ameriku. Areál doporučujeme plavcům, milovníkům opalování na trávě  a posluchačům koncertů pod letním nebem. Dostanete zde i něco k snědku a k pití. 

Při plánování koupačky možná oceníte mapu trasy na kole.

 

Plavecký stadión Tábor - 13 km, 16 minut autem / 51 minut na kole

Na plavečák do Tábora můžete vyrazit za jakéhokoliv počasí. Mají tam vnitřní bazén i letní venkovní areál. Uvnitř najdete dětský svět, plavecký bazén a wellness, venkovní bazény fungují zpravidla  od června do srpna, svézete se zde i na tobogánu.

Při plánování koupačky možná oceníte mapu trasy na kole.

 

Koupaliště Pohoda Sezimovo Ústí - 16 km, 15 minut / 1 hoďku na kole

V přírodním koupacím biotopu si užijete koupání v chemicky neošetřované vodě. Koupací část biotopu má dvě části: plaveckou s hloubkou 2,7 m  a neplaveckou, kterou využijí především děti. Přijet si sem můžete zahrát i tenis, nebo beach volejbal.

Při plánování koupačky možná oceníte mapu trasy na kole nebo autem.

Ohlasy našich milých hostů


V Ratibořkách slavím s kamarády každý rok své narozeniny. Nejlepší je zmrzlinový stánek přímo vedle vchodu, kam každý den po obědě za odměnu chodíme. Stavíme šnečí farmy, domečky v lese, chodíme krmit zvířátka, sbíráme borůvky a jezdíme na kolech. Super je, že se tam vejdou všichni naši kamarádi. V areálu Ratibořek jde na jedné zdi promítat a tak si děláme svoje letní kino.
Anetka a Naty

Líbí se vám Ratibořky?

Chcete si je užít s kamarády, rodinou, kolegy nebo jen sami?